Vrácení ŘP

V případě, že k navrácení řidičského oprávnění potřebujete opětovné přezkoušení v autoškole, nabízíme kompletní pomoc v tomto procesu.

Důvodů odebrání řidičského průkazu je více (vybodování, zákaz řízení, zdravotní důvody) a každý má své odlišnosti (především v potřebě dokladovat rozdílné písemnosti). Před zkouškou není třeba vykonávat výuku a výcvik v autoškole. Jediné, k čemu nás potřebujete je předvedení u zkoušky. Máte u nás na výběr konání zkoušek buď v Olomouci nebo v Prostějově.
Samotná zkouška sestává ze 2 částí a její průběh je identický jako u nových žadatelů o řidičské oprávnění:

  1. test z pravidel o provozu na pozemních komunikacích a první pomoci
  2. praktická jízdy a dotazy z údržby vozidla

Poskytujeme kompletní poradenství, materiály pro výuku a zároveň v rámci přípravy absolvujete 2 kondiční jízdy, kvůli seznámení se s vozidlem a především specifickými požadavky na praktickou jízdu.

Pozor!!! I když je zkouška průběhem stejná jako u nových žadatelů, na rozdíl od nich máte pouze jeden opravný pokus. Opravnou zkoušku musíte absolvovat jen z té části, v které jste neuspěli. Pokud neuspějete ani u opravné zkoušky, budete muset absolvovat nový výcvik v autoškole z předmětu, ve kterém jste neuspěl (a to do 6 měsíců). Pokud se nezadaří, musíte kompletně vykonat celý kurz autoškoly od začátku.

Vrácení řidičského oprávnění je individuální proces, proto nás neváhejte kontaktovat a osobně se domluvit.